Nikdy není pozdě začít

28.07.2022

Vnímám, jak mnohé z nás léto vybízí ke zpomalení, mnohdy i k zastavení a sem tam i k bilancování. 

První polovinu roku máme za sebou a často tak hodnotíme, co se nám podařilo, kam jsme se posunuli. Možná máme i odhodlání ke změnám. 

A právě nyní s tebou chci sdílet příběh jedné z žen. Znám jí pár let. Říkejme jí Anežka.

Anežka je maminkou dětí, které již dávno jdou svou cestou.
Je ženou muže, jenž přestal toužit po společné cestě a po teple jejího těla. 
Anežka je i ženou, která se nechala prostoupit strachem z odchodu, protože to pro ní znamenalo pomluvy druhých. V nefunkčním vztahu zůstávala proto, že se bála vyrazit vpřed a tak raději zůstávala někde, kde ta jiskra již vymizela. 

I přesto zažívala chvíle, kdy její srdce na ní volalo, kudy se má vydat a toužilo... 

Často se styděla za to, co cítí a ptala se sebe samé, není-li již zrovna na tohle příliš stará? A že je to asi i trapný. Jen pomyslet na to je hloupý, natož o tom s někým mluvit. A říkat si i o radu. 

A přesně tahle žena mi poslala e-mail se zprávou, že i přesto, že její děti jsou již dospělé a mají své rodiny, pak se na své pánevní dno naladila až skoro v 60. Ve stejném období najednou začala vnímat i potřeby svého těla, kterému začala dopřávat pravidelnou péči. 

Ano, pro Anežku bylo těžké přiznat, že celý život nevnímala signály svého těla ani pánevního dna. Natož aby o pánevním dnu něco věděla. Neměla tu potřebu řešit zrovna tuhle část těla. Vždyť ty problémy a bolesti, které s touhle částí těla považovala za normální. 

Ale čím více se ladí na potřeby svého těla i svého pánevního dna, pak začíná zářit čím dál víc. A teď už ví, že všechno jde i jinak. 
Anežka si ten dar začíná užívat a vzkazuje i tobě, že nikdy není pozdě začít. I ty na to máš. Napojit se na svůj střed, své pánevní dno a začít zářit. A není třeba zůstávat v nefunkčních vztazích a jde propustit i vzorce, které nám již neslouží. 

A tak tedy milá ženo. I ty si pamatuj, že NIKDY NENÍ POZDĚ ROZHODNOUT SE PRO ZMĚNU. 

Začít můžeš kdykoli udělat své rozhodnutí jinak. 
Kdykoliv se můžeš vydat za tím, po čem toužíš.
Chytit příležitost za pačesy a udělat klidně i krok bokem. Přesně tak, jak si i moje nebo to tvoje pánevní dno fakt přeje.


I ty to máš ve svých rukách a tak neváhej a vykroč. 

S láskou, 

MichaELA