Michaela Křížová

Vše, co dělám, dělám s láskou.

 Inspiruji - Tvořím - Jsem.


Jmenuji se MichaELA a jsem průvodkyní mezi životem a smrtí. Ženám pomáhám zažehnout jejich vnitřní záři, objevit krásu uvnitř sebe a jak se dobře cítit ve svém vlastním těle. Pomáhám také (nejen) ženám, jak nalézt důvěru v sebe i své tělo a vnitřní hlas. Má práce je mým posláním a mé poslání je mou vášní.

Ve své práci propojuji témata o životě a smrti, ale i svět ženského lůna se vším, co k němu patří. S fyzickou, emoční i energetickou rovinou. Ne náhodou se našemu lůnu mnohdy říká emoční barometr. Nese příběhy nejen ty vaše, ale i vaší maminky či babičky. Někdy ty příběhy jsou trochu zamotanější a je dobré využít moudrosti Zenového tarotu. Jsou i chvíle, kdy si hlas duše volá i o své jméno.


Jak pochopit lidi?

Chtěla jsem pochopit lidi, jejich kořeny, pohled na svět i to, jak a proč reagujeme na určité situace a dát si vše do souvislostí. Vystudovala jsem Sociální práci a na konci studia se souběžnou praxi v oboru jsem si uvědomila, že znám sice teorii i fakta, ale že mi chybí prožitek. Prožitek toho, co je naší součástí - tělo. Pochopila jsem, že je potřeba obrátit svou pozornost z vnějšího světa do mé vnitřní krajiny a ke svému tělu. K tělu, které je tady a teď a žije. 

Šla jsem stále hlouběji a hlouběji, skrze zenový tarot, koučovací výcvik, až jsem došla k pánevnímu dnu. Od roku 2006 jsem skrze obrázky Osho Zen Tarotu provedla tisíce žen na cestě k sobě samým a od roku 2018 stovky žen na cestě ke svému zdroji. K pánevnímu dnu. Spolu s tím jsem měla a stále mám možnost i vyprovázet umírající na cestě za světlem a podporovat i blízké (nejen) na cestě posledního rozloučení. 

Vnímám, jak jsem se z hlavy přesunula do srdce. Do fyzického srdce a následně i do oblasti lůna. To vše jsem propojila a stále propojuji. 

Mezi mé učitele mohu řadit Magdalenu Vokáčovou a její Koučovací výcvik, ale i Renatu Sahani a její Školu pánevního dna.

Svou cestou stále kráčím dále a dovoluji si prožívat vše, co mi pomáhá objevovat další a další možnosti skrze jednotlivé vrstvy uvnitř. V mé vnitřní krajině. Stále se učím a studuji vše, co mi život přináší. Velmi ráda se setkávám s lidmi a miluji i vzájemné sdílení. Ráda navazuji i nové spolupráce a předávám poznání dalším ženám na jejich cestě k sobě samým. 

Ač v mém případě ta cesta (sebe)poznání měla pomalý rozjezd, čekala mne řada změn a naučila jsem se, že je lepší žít život plný radosti a že je to cesta, která nikdy nekončí. 

Mou schopností je nahlédnout pod povrch věcí. Dokážu rozpoznat a propojit nečekané souvislosti.

Osobně se můžeme potkat v Příbrami, ve Františkových Lázních a všude tam, kam mě pozvete. Setkávat se můžeme i na online akcích.

S láskou, 

MichaELA