Každý z nás je jedinečný, aneb žij své poslání

11.12.2022

Každý z nás je jedinečný a obdařený tím darem. Ten, když objevíme, spojíme se s ním a začneme jej používat, pak můžeme začít svět kolem sebe dělat mnohem krásnější. 

Možná se ptáš, jestli to tak opravdu je? Možná se právě díváš na sebe a tak nějak o tom pochybuješ. Některé dary jsou viditelné na první pohled, některé z nich se začnou rozvíjet hned od dětství. Lidé tyhle naše dary oceňují, mnohdy za námi v dané oblasti chodí pro radu a může se zdát, že to pak máme mnohem jednodušší. 

Z vlastní zkušenosti však vím, že ani tahle cesta, kdy vím, v čem jsem dobrá a druzí mne v tom podporují, není snadná. Proč? Protože jsem se tak snadno zamkla do té škatulky s tím, v čem jsem dobrá a v období, kdy všichni moji vrstevníci nevěděli, co se svým životem, já měla jasno. 

V naší společnosti je však i spoustu lidí, jejichž talenty nejsou tak znatelné. Může se zdát, že třeba ve škole v ničem nevynikají a rodiče mnohdy neví, co s takovým dítětem. Proč? Protože ty talenty jdou u někoho naplno využít a uplatnit až v pozdějším věku. Bývají to ty talenty, které se sice zpočátku zdají nevýrazné, ale o to důležitější přínos mají pro společnost. 

Možná i ty hledáš, jak objevit své poslání a ptáš se, co mi pomohlo se hlouběji spojit se se svým posláním a jak jsem jej objevila? Uvolnila jsem se, dovolila jsem si plynout, zaposlouchala jsem se do hlasu své duše a to vše jsem propojila se jménem duše. Se jménem duše, které jsem k sobě nechala přijít. 

S láskou,
MichaELA