Bolestivá menstruace jako důvod k zastavení

23.07.2022

Ano, menstruace je stále pojem a toto téma je společností stále vnímáno jako velké tabu. A mnohé ženy zažívají tak bolestivou menstruaci, že pravidelně sahají po růžové pilulce a kdyby mohly, pak alespoň na ty první 3 dny ulehnou a z nory nevylezou. 

Sama si dobře ještě pamatuji na to období, kdy jsem zažívala tak bolestivou menstruaci, že jediným řešením i pro mě byla právě ta zmíněná růžová pilulka. Mnohdy jsem nebyla schopna o menstruaci a té bolesti mluvit nahlas a veřejně. Jo, i mě tohle téma přišlo jako velké tabu. Proč? Protože "o tom" se přeci nemluví.

V těch dnech, kdy menstruace vždy nastoupila, jsem utichla ještě více. 

Ležela jsem doma. Nikam jsem nešla. A vlastně kam bych asi tak chodila, když jsem toho nebyla schopna?

To období paralýzy a zvláštní temnoty. Měla jsem i tendence to uzavřít do jakési škatulky a jen žít v tom, že takhle tu menstruaci prostě mám. 

Po čase jsem ale začala pátrat a hledat. Přeci musí existovat něco, co mi pomůže (nejlépe) napořád a po růžové pilulce už nebudu muset sahat. Hledala jsem, jak téma menstruace lépe uchopit a pochopit. 

A díky tomu jsem se dostala na první kurz cvičení Tajemství pánevního dna metodou 3x3. Tam mi přesně došlo, že v tom nejsem sama. Že nejsem jediná žena, která zažívá bolestivou menstruaci a že menstruace by bolet neměla. 

Na kurzu jsem dostala nástroje, díky kterým jsem se začala přibližovat sobě samé. A najednou jsem začala mnohem více naslouchat i potřebám svého těla. Protože tělo skrze mnohé signály umí říci, co potřebuje a když se něco děje. 

Bolest v době menstruace se začala postupně dávat na ústup a již 6 měsíců od kurzu jsem začala zažívat pohodovou menstruaci. A dnes? Dnes se na ty dny těším. Je to totiž přesně ten čas, kdy mohu ještě více sestoupit do hlubin vlastního nitra, spojit se se svým zdrojem a začít více zářit. 

Že i ty tenhle pocit chceš zažívat? Pak tě zvu na skvělou 4týdenní online cestu Rozkvět pánevního dna. Bude to parádní cesta, na které se podíváme na potřeby našeho těla, propojíme fyzickou, emoční i energetickou rovinu a zažehneme ten vnitřní oheň. 

Přidáš se?

S láskou, 

MichaELA