Přeměna

18.12.2021

Jakkoliv se to zdálo nemožné a nikdo z nás nevěděl, co nám ten letošní rok přinese, povedlo se.

Na začátku letošního roku jsem v hlavě měla spoustu plánů, co dokončím, dopíšu, kolik toho vymyslím,...Život však chtěl trochu jinak a zavelel, že mám zpomalit tempo - v některých obdobích ne-li úplně zastavit. V tom roce letošním se v mém životě událo mnoho změn. Propustila jsem ze svého života pár lidí, s kterými jsme si již předali, co bylo třeba a základy našeho přátelství byly nestabilní. A naopak s některými lidmi v mém životě jsme ty základy ještě více upevnily.

Díky tomu všemu, co se letos dělo, se toho tolik odplavilo, přeskládalo a nyní s velkou vděčností děkuji i mému tělu. Děkuji za to, co se mnou všechno vydrželo a dovedlo mě až tam, kam mělo.   

Ten letošní rok 2021 byl vskutku úplně jiný, chvílemi vskutku náročnější, ale ty chvíle, které jsem díky zpomalení získala navíc, byly více naplněné obraty z vnějšího světa do mé vnitřní krajiny. Ten rok 2021 byl plný až po okraj časem sama se sebou, sestupem do nitra i mnoha zážitky. Ten letošní čas jsem více strávila v Česku, více offline, ale i v tichu. 

A ač jsem v lednu cítila, že letošek bude vskutku jiný, transformační, pak ta největší přeměna se začala odehrávat až v druhé polovině toho letošního roku. V září do mého života vtrhl silou uragánu člověk, který mi ukázal, co je opravdu důležité a že není třeba se ve všem brát tak vážně. A ve chvíli, kdy jsem se začala otevírat uvolnění a plynutí, tak z mého života zmizel stejně rychle, jako do něho přišel. 

Pochopila jsem, že je lepší být odvážná, otevřít se lehkosti, hravosti, kreativitě...
...dovolit si být více spontánní a nebát se nových příležitostí, které život přináší. A místo lpění uvolnit to sevření. Proč? Protože pak jde všechno mnohem snáz.

To vše jsem si přála pro ten letošní rok - uvolnění, harmonii, lehkost, hravost, kreativitu a mnohem více. Jo, dává to zabrat a stále je na čem pracovat, ale stojí to za to!

Vnímám, že každý z nás je tvůrcem svého života a rozhodně stojí za to vzít zodpovědnost do svých rukou a vyrazit za tím, po čem toužíme.

S novým obdobím (s tím končícím rokem) pomocí výdechu ze svého života propouštím všechno napětí a s nádechem přijímám uvolnění, radost a klid. A děkuji za jméno duše, které ke mě přišlo díky vizualizaci, ale o tom někdy příště. 

S láskou, 

MichaELA