Péče o blízkého člověka

13.03.2023

Napsala mi žena, říkejme jí třeba Anežka, že její maminka (75 let) doposud žila sama, avšak je po úraze a aby jí propustili z nemocnice do domácího prostředí, potřebuje zajistit pomoc a péči. Avšak neví, co s tím?

Možná to taky znáš. Některý z tvých blízkých, který se do té doby o sebe plně postaral, najednou potřebuje pomoc a asistenci. Byt ve vyšším patře bez výtahu, v podstatě i byt je plný překážek a najednou si nevíš rady. Jaké pomůcky? O jaké příspěvky lze požádat? Možná se ztrácíš i ve službách a na koho se vlastně s čím obrátit? Jsi zmaten/a, nevyznáš se ve službách, co jsou dostupné v okolí? Jak vlastně postupovat?

Pokud něco z toho právě zažíváš, pak mohu pomoci. Jsem průvodkyní péčí o seniory, ale i průvodkyní mezi životem a smrtí. Poskytuji poradenství v sociální oblasti a společně můžeme najít způsob, jak celou situaci zvládnout.

Co takové poradenství zahrnuje?

1.Úvodní rozhovor, kde se nejprve podíváme na to, zda-li skutečně mou pomoc potřebuješ.
2. Vytvoření individuálního plánu s různými možnostmi péče a jak postupovat dále. Podíváme se i na to, zda-li budou třeba pomůcky a jak je zajistit.
3. Poradenství v oblasti příspěvků a případná pomoc při jejich zařizování na úřadech (kde najít formuláře a žádosti, jak je vyplnit, kam je podat, atd.)
4. Podpora rodiny i blízkého - práce s individuálním plánem a jeho pravidelné revidování a přizpůsobování situaci, vedení pravidelných rozhovorů, ujasnění si případných posledních přání a mnoho dalšího.

Kontaktovat mne můžeš na e-mailu michaela@michaelakrizova.cz. Ozvu se hned, jak to bude možné.

A dosah poradenství? V případě online setkání není nikdo z nás vázán na místo, avšak v případě osobního setkání jsem vázána lokalitou Příbram a na její blízké okolí.

S láskou,
MichaELA