Co přináší ten rok 2024?

28.01.2024

Rok 2024 se rozjíždí a spolu s tím se i měsíc leden blíží ke konci. Tohle období je pro mne samotnou příležitostí k rekapitulaci. K rekapitulaci toho končícího 7letého cyklu. Vnímám, co mohu nechat odejít, čemu se otevřít a co potřebuji? 

Ten rok letošní se nese v osmičkové (8) energii, která je od odvaze a vnitřní síle. Často setrváváme v něčem, co nefunguje a nechce se nám to opustit jen proto, že to známe. Chápu, že do toho kroku bokem se nám mnohdy nechce. Zůstáváme tak třeba v zaměstnání, kde to sice známe, ale necítíme se tam dobře a stále se oháníme jistotami. Jistotami pravidelného příjmu, pravidelné dovolené,...

...chápu, tak jsem ve svém životě zažila situace, v kterých mi nebylo dobře, nechtělo se mi je opustit, ale pak jsem se zkusila spojit s tou vnitřní sílou, udělat krok bokem a vyrazit do neznáma. Těžké to bylo třeba ve chvíli, kdy jsem se rozhodovala, zda-li ukončit partnerský vztah, kde jsem se ani trochu necítila dobře. 

V ten moment, kdy jsem se však rozhodla, to sice chvíli bylo nepříjemné, i to bolelo, ale postupně mi začalo docházet, že není třeba se bát. Sice jsem nevěděla, jaké to na té nové cestě bude, co se vlastně bude dít a jak to celé bude vypadat, ale jak jsem vykročila, tak mi chvíli na to došlo, že tu jistotu mohu dát především sama sobě. 

Chci tím říct, že i ty můžeš, protože na to máš. Vyrazit za tím, po čem toužíš. Tu jistotu si fakt můžeš dát ty sám/a. Jak to vím? Protože jistoty = jsi to ty.

S láskou,
MichaELA