Co mne naučil ten rok loňský?

21.01.2023

Jo, vím, leden se blíží pomalu ke konci, ale v dnešním článku se chci podívat na to,  co mne naučil ten loňský rok a na moje vlastní bilancování.

Co mne tedy naučil ten rok loňský?

Během svátků jsem byla ráda, že mám prostor na vstřebávání všech těch dojmů a zážitků, ale leden je v mém životě to období, které mi skládá tu rekapitulaci loňského roku. Co mne tedy naučilo uplynulých 12 měsíců? 

Během několika málo minut vše může být úplně jinak

V jakékoli fázi našeho života, uprostřed toho, co zrovna máme rozjetého a naplánovaného, se může vše obrátit vzhůru nohama. Opět jsem se přesvědčila, že opravdu stačí krátký moment a vše najednou nabírá úplně jiný směr i rychlost, ale i jiných a konkrétních rozměrů. Člověk, který mi do té doby byl blízký, mi ukázal, že ta pevná půda pod nohama, se může i pěkně otřásat. Najednou jsem měla pocit, že jsem přišla o vše, co jsem do té doby znala. Bez mrknutí oka se ten můj svět začal obracet naruby a v chaos. Ano, byli jsme na to všechno celou dobu dva a tak nemá smysl všechno házet na toho druhého. 

Na stranu druhou, tak jako se všechno může během pár minut sesypat, může se v několika následujících minutách obrátit i v dobré. Dlouho jsem si přála žít v tom, co znám, v té jistotě, ale někdy je třeba podívat se na to, zda-li to celé není jen pouhá iluze. Jo, dnes vím, že ta iluze mne obohatila o tu schopnost žít plně tady a teď. Vím, že je třeba si té chvíle tady a teď užívat a neděsit se. Protože opravdu stačí krátká chvíle a vše může být úplně jinak. 

Každá překážka je výzvou

Jo, během chvíle jsem měla pocit, že vše, co jsem se do loňského roku naučila, se najednou zbořilo. Jakoby to přestalo platit a existovat. Jo, jsou si situace, které neuspěchám a neurychlím. Vše, co se v mém životě děje, má svůj důvod a vše, co se může zdát být překážkou, může být výzvou. 

Může se zdát, že ten první bod přestává platit. Vůbec ne. Jen je třeba vzpomenout si na to, že všechno může být jinak. 

Odpustit. Propustit. Plynout. 

Netlač řeku, teče sama. Být pokornější a věřit, že když se uvolním, vše začne plynout mnohem snáze. Ty zážitky posledních několika let pro mne byly tak náročné, že mi vlastně dává smysl pro ten letošní rok jeden jediný plán. Plynout, užívat si přítomného okamžiku a vydat se k sobě blíž. A přesně to chci dopřát i tobě třeba na kurzech cvičení pánevního dna.

2023

Pojď si i ty naplánovat tu cestu. Tu cestu, na které se dostaneš k sobě blíž. Vybírat můžeš z aktuálně vypsaných termínů zde 

S láskou,
MichaELA