2 hole

06.11.2021

Co se to vlastně stalo?
Co se to děje s námi všemi a proč?
Co si o tom všem, co se všude kolem děje, myslet?

Za poslední rok a půl se toho děje tolik a myslím, že je pryč ten svět, jaký jsme znali. Mnohé se zbořilo jak domeček z karet. A vnímám, jak spolu s tím odešla i ta neomezená svoboda a konzum. 

Vlak, kterým jsme jeli, se řítil tak závratnou rychlostí, v které jej už nešlo ovládat.

A tak do našich životů přišla stopka. Zastavili jsme tak rychle, až to některé z nás zabolelo. Někdo to neustál, někdo si pouze natloukl a jsou tací, kteří ten záchvěv ustáli, ale i tak to zatřesení ucítili.

Tu rychlou jízdu v některých oblastech našich životů vystřídalo zpomalení, někdy však došlo k úplnému zastavení.. Najednou jsme tak dostali pocítit úplně jinou energii, než jakou jsme znali doposud. Plynutí s proudem a ukotvení. Ukotvení v sobě samých. 

Sama jsem se mnohokrát zkoušela oprostit od těch vnějších vlivů. Místo obviňování někoho druhého jsem raději obrátila pozornost do svého vnitřního světa. Však není náhoda, v jakém období se to všechno začalo dít. A je na každém z nás, jak budeme reagovat na to, co nám do života přichází - buď se můžeme neustále jen rozčilovat nebo to můžeme přijmout. Nic mezi tím. Sama za sebe raději volím přijetí. 

K tomu často do rukou beru 2 hole, které sem tam využívám při tanci, ale do ruky je beru i ve chvílích, kdy si potřebuji připomenout, že vždy mám na výběr. Je jen na mě samotné, zda-li se budu vztekat, že se mi nic nedaří nebo to, co přichází, přijmu. Ano, netvrdím, že je to vždy snadné, ale stojí to za to. 

Na výběr mám i ve chvílích, kdy přede mnou stojí nová výzva - buď mohu zůstat v tom, co mi nevyhovuje a dále stát na místě nebo se danou výzvu rozhodnu přijmout a vyrazím vstříc novým dobrodružstvím.

Jednoduše rozhodnout se, zda-li chci vyrazit za tím, po čem toužím nebo ne. Mnohdy mi v tom pomáhají obrázky tarotu, někdy mi stačí do svého života zařadit pravidelné 10minutovky

Všichni máme na výběr. I ty - vskutku se stačí jen rozhodnout, kterou z variant přijmeš. Zda-li zůstaneš v roli oběti nebo přijmeš to, co se v tvém životě děje a vyrazíš za tím, po čem toužíš. Nezapomeň, že každý z nás máme na výběr. 

S láskou, 

Michaela